Bonus k Cene Fantázie 2008

Autor: Aneta Čižmáriková | 19.11.2008 o 13:00 | Karma článku: 4,87 | Prečítané:  1534x

Bonusy sú dnes veľmi obľúbené. Či už ide o scény z nakrúcania na DVDčkach, plyšového zajačika k aviváži alebo tri čokoládové tyčinky za cenu dvoch. Výrobcovia, vydavatelia i obchodníci sa nám snažia ukázať, že ako zákazníci sme zároveň ich pánmi a budú radi, ak sa vrátime. Niekedy to dokonca myslia úprimne a kúpa sa naozaj oplatí (veď oni si to vynahradia inde, to je však úplne iný príbeh;-). Od OZ Fantázia, čiže organizátora poviedkovej súťaže Cena Fantázie a portálu Fantázia.sk dostanete takýchto bonusov hneď päť a úplne zadarmo. Ani si k nim nemusíte nič kupovať.

Ročník 2008 Ceny Fantázie bol oficiálne uzavretý - víťazka je známa, ceny rozdané a zborník Fantázia pokrstený. My vás však bavíme ďalej - ako inak než čítaním.
K finálovým poviedkam, ktoré ste mali možnosť spoznať na portáli Knihy.sme.sk, pribudla ich bonusová dávka:

päť porotcov X päť poviedok = päť elektronických zborníkov

Spolu teda ďalších 25 súťažných textov, ktoré neboli vo finále, papierovom zborníku ani nikde inde - a teraz máte jedinečnú možnosť si ich prečítať.
Zborníky obsahujú poviedky dobré i horšie, podľa individuálneho vkusu či vrtochu dotyčného porotcu.
Minulý týždeň bol ako prvý zverejnený ten môj (vychádzajú v abecednom poradí) a otvoriť či stiahnuť vo formáte PDF si ho môžete z tejto linky.
Dnes je na rade druhý zborník, zostavený Jozefom Girovským, ktorý nájdete zase tu.
Nasledujúce tri týždne, vždy v stredu napoludnie, vyjdú na Fantázii.sk postupne zvyšné tri zborníky od Róberta Dydu, Zuzany Kamenskej a Ivana Pullmana. Každý zborník i poviedky porotcovia uvádzajú predhovormi.
(UPDATE: Postupne pridávam linky na zborníky, ktoré v čase vydania tohto článku ešte neboli zverejnené.)

To je ponuka pre fanúšikov fantastiky, ktorí radi objavujú aj slovenské luhy a háje plné prevažne omladiny, ktorá zatiaľ neskúsene, no odvážne dvíha vetvičky k nebu a snaží sa rásť. Verím, že z tých najhúževnatejších raz vyrastú silné stromy.


cefa08-zbornik.jpg


Ak by ste si predsa chceli aj niečo kúpiť, od Martinusu alebo od Brlohu je k dispozícii hlavný oficiálny zborník Fantázia 2008, ktorý obsahuje 11 najlepších poviedok posledného ročníka a zaujímavú esej k tomu.
Pozn.: Linka na Martinus je previazaná s províznym systémom kníhkupectva Martinus. Nijako to neovplyvňuje cenu knihy a rozhodne to neznamená (a nikdy znamenať nebude), že by som svoje články písala kvôli potenciálnemu zisku.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poplatkom za vklad na účet sa dá (zatiaľ) ľahko vyhnúť

Zariadenia nepoužívajú len bežní klienti, ale aj podnikatelia.


Už ste čítali?