Blogový nedenník (9)

Autor: Aneta Čižmáriková | 16.9.2008 o 12:35 | Karma článku: 5,93 | Prečítané:  1903x

Vnútronepolitické komentáre ;-) O frikulínoch, ranných euforikoch a o barbaroch

15. 9. 2008
Niekedy minulý týždeň sme sa viezli autom domov a počúvali Funradio, keď zaznel vtipný úryvok z Rannej šou. Adela hovorila niečo ako: "Budeme sa rozprávať o tom, akých ľudí nemáme radi. Nemáme radi fajčiarov, dôchodcov, frikulínov, cudzie deti..."
Na moment som sa zamyslela, potom sa otočila k priateľovi a vravím: "Čo je to frikulín?"
Pozrel na mňa prekvapene: "Nevieš čo je frikulín?"
"Nie."
"Ty vážne nevieš, čo je frikulín? Veď to poznajú všetci." (Čo definitívne potvrdzuje, že nie som všetci a nikdy nebudem.)
"Ehm," zamyslela som sa znova. "To je niečo ako nezbedník? Ten čo robí neplechu?" Pobavene sa mňa otočil. "Nie... Frikulín je predsa ten, čo je free, cool a in."
Na sekundu som stuhla, spracúvala práve prijatú novinku a potom vybuchla do smiechu: "Prosím?!" Chvíľu som sa nespútane zabávala a potom vyhlásila: "Ty brďo, o tom musím napísať do nedenníka! Ako som zistila, čo je frikulín."
Reakcia mojej polovičky bola už tradične schladzujúca: "To nepíš, budeš vyzerať, akoby si objavila Ameriku."
"Veď som objavila!" nedala som sa. Samozrejme tým chcel povedať, že budem vyzerať ako debil, keďže dnes už všetci vedia, kto je frikulín...
Tak som urobila malý test. V piatok na posedení s kolegyňami som sa spýtala, či už počuli slovo frikulín. Sú rôzneho veku a razenia, no minimálne dve-tri z nich by mohli poznať význam okrídleného neologizmu, keď ho teda poznajú všetci... Ukázalo sa, že ani jedna o ňom nikdy nepočula. Ale zasmiali sme sa dobre.
Druhý test som urobila s výrazne mladším osadenstvom vo veku od 16 do 28 rokov. Sedelo nás sedem mladých ľudí pri stole v krčme a reku, to je dobrá vzorka. Viete čo je frikulín? Nevedel nikto.
Opäť sme sa pobavili, zasmiali a skonštatovali, že sme buď príliš starí, totálne uncool a out, pohybujeme sa v nemodernej spoločnosti alebo sme všeličo, len nie všetci podľa súčasných merítok... potom sme slovo frikulín šupli do príslušnej zásuvky v mozgu a objednali ďalšiu rundu.

16. 9. 2008
Ráno cestou do práce som v aute surfovala medzi stanicami rádií a na Exprese zachytila veselú a nadšenú zvučku, kde sa spievalo "hém-end-ééx" a do toho pokračoval oduševnený moderátor v podobne euforickom duchu... v pomaly sa vyhrievajúcej kabíne bola len o niečo menšia zima než v našom nevykúrenom dome, vonku sychravo a moja nálada bola ako každé ráno po vstávaní tiež na bode mrazu... Tak som vyhlásila, že títo čerství ľudia od rána naladení akoby fičali minimálne na Redbulle s vodkou, mi lezú na nervy. Ja by som spravila takú rannú šou, že by čumeli.
Nafrnená, v správnej depke zo vstávania a chodenia do roboty, vždy nedospatá a pesimistická by som nalákala podobnú skupinu poslucháčov. Určite by so mnou sympatizovali ďalší ľudia, ktorí sa ráno nebudia nadrogovaní presvedčením že ich čaká krásny deň, ale tresnú po budíku, vyhrabú sa z postele, celí skrehnutí sa došmatlajú do kúpeľne, potom vysŕkajú horúcu kávu, navlečú na seba tri vrstvy teplého oblečenia a preklínajú celý svet, lebo už zase treba sadnúť do auta či autobusu a trepať sa hodinu do práce... Spoločne by sme si pofrfľali, potom sa zmierili a tešili sa na to, že v kancelárii bude aspoň teplo ;-)

***

Istrocon 2008 je už v ťahu. Nevidela som jediný film, s prednáškami som na tom len o jednu lepšie, oplieskala som veľa peňazí. Budova Istropolisu je dusná, smradľavá a v ubytovni ŽSR práve a len na mojom obrovskom okne chýbala žalúzia. Napriek všetkému to bolo super. Plánujem napísať osobnú výpoveď aj s fotkami, len musíte ešte pár dní počkať. Asi sa to bude volať "Istrocon á la barbarcon", pretože Serjoža ma naučil, čo pravý barbarcon znamená. A nemá to nič spoločné s Barbarom Conanom ;-)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poplatkom za vklad na účet sa dá (zatiaľ) ľahko vyhnúť

Zariadenia nepoužívajú len bežní klienti, ale aj podnikatelia.


Už ste čítali?